Paul Smith

Britský návrhář Paul Smith do světa módy vstoupil úplnou náhodou. Měl totiž to štěstí (nebo smůlu?), že měl v sedmnácti letech ošklivou nehodu, která mu znemožnila stát se profesionálním závodním cyklistou. V šestnácti letech, bez kvalifikace a pracovních plánů, mu otec navíc domluvil podřadnou práci v místním skladu oděvů v rodném Nottinghamu a vše bylo ještě podtrženo zajímavým setkáním v nemocnici s několika mladými lidmi, kteří, poté co nemocnici opustili, se znovu sešli v místní hospodě, která byla velmi oblíbená mezi studenty umělecké fakulty. Mluvilo se zde o Mondrianovi, Kokoshkovi, Warholovi, poslouchali se Rolling Stones, Milese Davise a mnoho dalších. A právě tehdy si Paul uvědomil, že chce být součástí tohoto barevného světa nápadů a vzrušujících zážitků.

O dva roky později, v roce 1970, si Paul Smith díky podpoře své tehdejší přítelkyně zařídil svůj první butik v Nottinghamu a zároveň začal docházet na večerní hodiny krejčoviny. V roce 1976 pak sklidil první úspěchy – pod značkou Paul Smith předváděl v Paříži svou první pánskou kolekci. Ta dámská poté přišla o několik let později. Kromě pánského a dámského oblečení Paul dnes navrhuje také boty, nejrůznější doplňky, hodinky, porcelán, nábytek a samozřejmě i parfémy, které dýchají atmosférou britské elegance a anglického venkova. Značka Paul Smith je oblíbená nejen ve své domovině, ale také například v Japonsku. Je to zřejmě díky tomu, že Paul Smith má schopnost předvídat, a dokonce vytvářet nové trendy, a to nejen v oblasti módy, ale i v širším kontextu popkultury. Navíc ze všeho co dělá, je patrný jeho opravdový smysl pro humor, uličnictví, láska k tradici, ale také nekonvenční styl a originalita.

S parfémy a vůněmi si Paul Smith začal tykat v roce 2000, kdy najednou vytvořil dámskou Paul Smith Women a Paul Smith Men.*Paul Smith Women je klasická, elegantní květinově zelená vůně s lehounce trpkým a citrusovým akordem pelargónie a Paul Smith Men zase ohromuje kompozicí s fíků, fialek a koření a je o ní známo, že byla vytvořena na základě inspirace v olejové aromaterapii a energizujících pleťových vodách, které Paul Smith sám denně používá. O dva roky později bylo opět stvořeno povedené duo – Paul Smith Extreme Women a Paul Smith Extreme Men. Extreme Women je báječná čajově svěží vůně, díky níž se povznesete nad všechny denní starosti. To samé pak přináší Extreme Men, s níž můžete díky bergamotu, levanduli, fialce a růžovému dřevu pokojně snít a v klidu odpočívat. V podobném duchu je pak vytvořen pánský parfém Story, v němž najdete především zelenou růži a břečťan. Dámy pak mohou ještě vybírat z plné a velmi ženské London for Women, z pudrově smetanově fialkové Floral či z velmi oblíbené Rose, která je dokonalou poctou čajovým růžím.

Jestliže jste ještě nikdy nic z voňavé produkce Paula Smitha nevyzkoušeli, běžte to honem napravit, jelikož na vás čeká skutečně nevšední květinový zážitek.

více

Pohlaví
Vůně
Rozbalit filtr

Nalezeno 6 značek

Essential

1 variant

35,00 Kč

Extreme Man

1 variant

425,00 Kč

Man 2

1 variant

370,00 Kč

Men

1 variant

335,00 Kč

Optimistic for Women

1 variant

35,00 Kč

Women

1 variant

800,00 Kč

Unique

Post your comment

Profi-parfémy.cz