Salvador Dalí

Téměř všichni známe slavného a rebelského surrealistického malíře Salvadora Dalího, ale už jen málokdo ví, že Salvador Dalí má také své vůně – a není jich zrovna málo. „Tak jako malíř, který míchá barvy na plátně, i parfumér vytváří parfémy spojováním esenciálních olejů,“ tvrdí Jean-Pierre Grivory, prezident společnosti Cofinluxe, která mimo jiné vyrábí parfémy Salvadora Dalího. Slavný malíř by s ním bezesporu souhlasil, sám, především díky své ženě Gale, totiž pokládal čich za jeden z nejdůležitějších smyslů, což dokazují tato jeho slova: „Z pěti existujících smyslů je čich jediný, který dokonale vyjadřuje pocit nesmrtelnosti.“ A nejenom ta, malíř navíc vlastnil stovky parfémových flakónů.

Značka Salvador Dalí vznikla v roce 1983 a flakóny z této řady, které získaly několik cen za nejlepší design, poznáte velmi snadno, jejich tvary jsou totiž odvozené z výjevů ze Salvadorových surrealistických obrazů. Flakón pro první vůni pod názvem Salvador Dalí ve tvaru rtů a nosu bohyně Afrodity (podle Dalího obrazu „Zjevení tváře Afrodity z Knidu) Salvador Dalí dokonce sám navrhl. Ve vůni je výrazný jasmín, Salvadorova oblíbená květina, a pak také růže, což byl květinový miláček jeho ženy a múzy jménem Gala. Setkáte se však také se zemitým a živočišným pačuli, citrusovým bergamotem a hladkým santalovým dřevem, což pro vás bude dohromady znamenat nevšední orientální zážitek. Jako další dámská vůně vznikla Laguna, která se sice nachází v azurově modrém flakónku a evokuje v nás pocit svěžesti a vodních tónů, ale nic tak průhledného nečekejte, spíše se připravte na „gurmánskou modrou“. Co že to znamená? Zkrátka a dobře, představte si čokoládový bonbón zabalený v lesklém tmavě modrém papírku, který pro efekt leží na plátcích růží posypanými čerstvým mořským pískem. Dále se můžete těšit na poklidnou, pudrovou a hebkou vůni Dallisime, která vás přivábí zejména vanilkou, černým rybízem, broskví a růží. Ani Eau de Dalí není k zahození, jelikož vám přinese o něco lehčí tóny původní Salvador Dalí. V roce 1999 pak světlo světa spatřila rozevlátá nahořkle citrusová Daliflor a ve stejném roce čerstvě ovocná Dalimania. Za zkoušku však také stojí bíle květinová Dalistyle s broskví a svěží frézií, smyslná červeně laděná Rubylips, svěží Eau de Rubylips, dokonale tajemná a sladce fialově omamná Purplelips, odlehčená Purplelight a intenzivnější Purplelips Sensual. Z těch novějších si pak představme například něžnou květinově hebkou Little Kiss, třešňovou Little Kiss Cherry, sladce ovocně kořeněnou It Is Love a samozřejmě také skvělou Sea & Sun in Cadaques, která skutečně věrně evokuje poklidnou atmosféru přímořské rybářské vesničky Cadaques ve Španělsku, kde Salvador Dalí tak rád trávil své volno a maloval a kde také poznal svou pozdější ženu Galu. Pánové nakonec také nepřijdou zkrátka, těšit se mohou na Dalího první parfém pro muže – Salvador Dalí Pour Homme s bylinně citrusovými tóny, na Lagunu, elegantní, kořeněnou, pánskou vůni s nádechem ovocných a dřevitých tónů, na smyslnou a tajemnou Black Sun s kadidlem a šalvějí či na zvláštní suše zelenou Agua Verde.

Parfémy Salvadora Dalího jsou určeny zejména pro ty, kteří si potrpí na vytříbeném designu flakónů, na velmi zvláštních a nevšedních kompozicích a originálních orientálních, květinových či svěžích vůních, které potěší každého, kdo se nechá unášet jemnou, poklidnou a nenásilnou surrealistickou atmosférou Dalího obrazů.

více

Pohlaví
Vůně
Rozbalit filtr

Nalezeno 7 značek

Dali Femme

1 variant

460,00 Kč

Dalilight

2 variant

40,00 Kč - 520,00 Kč

Dalissime

1 variant

370,00 Kč

Eau de Rubylips

2 variant

355,00 Kč - 510,00 Kč

Laguna

3 variant

280,00 Kč - 580,00 Kč

Salvador

1 variant

40,00 Kč

Dermacol

Sea & Sun in Cadaques

1 variant

640,00 Kč
Post your comment

Profi-parfémy.cz