Pierre Cardin

Návrhář Pierre Cardin se ve světě módy proslavil zejména díky svým avantgardním, vizionářským a futuristickým návrhům či nezlomnou láskou ke geometrickým tvarům.Tento muž se narodil v roce 1922 poblíž Benátek v rodině francouzského obchodníka s vínem. Původně měl na přání svého otce studovat architekturu, ale jelikož se již od útlého mládí zajímal o módu a navrhování oblečení, nakonec ze studia architektury sešlo. V sedmnácti letech pak začal pracovat jako pánský krejčí ve Vichy a po druhé světové válce se přesunul do Paříže, kde si jej najaly módní domy Paquin a Schiaparelli. V roce 1947 nakonec přijal prestižní místo u Christiana Diora a podílel se na uvedení jeho legendární kolekce „New Look“. Svůj vlastní módní salón si otevřel o tři roky později a již v roce 1957 slavnostně otevřel první butik s pánskou módou a doplňky. Proslavil se rovněž svým heslem: „přístupnost masám“, díky němuž jako jeden z prvních vytvořil konfekční oblečení, a vysloužil si tak vyloučení ze Syndikátní komory pařížské Haute Couture. Ovšem tento krok brzy následovali i další přední módní návrháři.

Pierrův věhlas během 60. let neustále rostl a byl obdivován pro svůj pověstný „kosmický“ styl. Navrhoval například koncertní barevné kostýmy pro Beatles, ale také tzv. bublinové sukně, matné punčochy, dlouhé oděvy s rozparkem ke stehnu, ženské kalhotové obleky tzv. kosmického věku či ženské trikoty. A navíc byl Cardin jediným člověkem na planetě, který měl povolení „špendlit“ na Neilu Armstrongovi. Své jméno posléze Pierre Cardin připojil k mnoha dalším produktům, například k nábytku, tužkám, ručníkům, psacím potřebám, šperkům, spodnímu prádlu, povlečení, hodinkám, dekorativní a pleťové kosmetice, či dokonce také na dětské postýlky, autosedačky nebo kočárky. Svým jménem údajně „vyzdobil“ přes osm set druhů nejrůznějších výrobků. Cardin o tom kdysi řekl: „Umývám se svým vlastním mýdlem, nosím svůj vlastní parfém, spím na vlastním prostěradle, jím vlastní potravinářské výrobky… Žiju sebou.“

S parfémy začal Pierre experimentovat již v 70. letech a dnes patří mezi oblíbené a navíc cenově dostupné vůně s pozoruhodnými futuristickými flakóny. Jeho první parfém pro pány se dokonce stále prodává! Je to Pierre Cardin Cardin (nebo také Pierre Cardin Pour Monsieur), který začíná citrusově, rychle se však mění v nádhernou kořeněně koženou vůni s květinami, které odolá opravdu málokdo. Pánové si však mohou vybírat také z temné Black, aromaticky bylinné a sofistikované Emotion či zatím nejnovější Iris Sauvage. A dámy? Ty jistě nepohrdnou něžným skořicově květinovým vánkem Pierre Cardin Pour Femme či nesmírně ženskou medově chyprovou Emotion Pour Femme. Obléknout se do šatů Pierra Cardina je radost. Stejně velkou radost však budete mít, když se zahalíte do magické aury Cardinových vůní, které, ačkoliv jsou z těch levnějších, svou kvalitou mnohdy předčí ty luxusnější.

více

Vůně
Rozbalit filtr

Nalezeno 1 značek

Pierre Cardin

2 variant

35,00 Kč - 440,00 Kč

bannerkategorie

Post your comment

Profi-parfémy.cz