Lanvin Paris

Značka Lanvin je nejstarší ze všech pařížských módních značek. Založila ji v roce 1885 Jeanne Lanvinová, jedna z jedenácti dětí narozených roku 1867 do chudé rodiny. Jeanne sice začínala v 16 letech jako učednice u zavedené pařížské kloboučnice, ale záhy se naučila i krejčovskému řemeslu a již ve svých 22 letech si založila v Paříži vlastní kloboučnický salon, kde začala brzy šít i vlastní oblečení. Záhy následoval velký úspěch a značka Lanvin se tak stala jednou z nejvíce uznávaných výrobců pret-a-porter i haute couture módy.

Lanvinová bylo proslulá především svým citem pro barvu, který pocházel z jejího zájmu o vizuální umění – často nacházela inspiraci například ve svých uměleckých sbírkách. Její barvy byly důvtipné, jasné, ženské a především originální. Stačí si připomenout její oblíbenou barvu begónie, fuchsie, mandlově zelenou, bledě růžovou, chrpovou modř a obzvláště modrou barvu inspirovanou středověkým barevným sklem. Navíc byly návrhy Jeanne Lanvinové vždy míněny jako nadčasové, ne trendové. Jeanne Lanvinová umřela roku 1946 a otěže společnosti převzala její dcera Marie-Blanche de Polignac, která stála v čele značky do roku 1958. Dále se na návrhářské židli vystřídali například návrháři jako Antonio Canovas del Castillo, Claude Montana či Dominique Morlottiho. Od října 2001 stojí v čele společnosti kreativní ředitel Alber Elbaz, jenž značce dodává nové image a vytváří pro ni dámskou konfekci, která nabízí velmi smyslné, rafinované a ženské výtvory – zkrátka takové, které by si přála mít ve svém šatníku snad každá Pařížanka.

Pro značku Lanvin je důležitý také rok 1927, kdy byl na trh uveden její první parfém Arpege. Díky své klasické, nadčasové a prudce elegantní vůni jasmínu, růže a hřebíčku měl obrovský úspěch a Arpege si například zamilovala i naše slavná, již zesnulá herečka Dana Medřická. Poté následovala další spousta parfémů, ovšem až Oxygene z roku 2000 je již pojem pro nás tak trochu známější. Oxygene je krásná, svěží a přitom elegantní vůně plná života a radosti. Ještě známější je pak úžasná a neopakovatelná krémově a sladce květinová Rumeur či svěže růžová Rumeur 2 Rose. Ovšem úplně nejznámějším a nejoblíbenějším výtvorem této značky je Éclat d’Arpège se svým lehounkým vánkem z šeříku a citrusů, který má také své pravidelné letní limitky. A rovněž vyzkoušejte zatím nejnovější Jeanne, která vás překvapí zejména malinami a krásnou pivoňkou. Muži nechť zase okusí hluboce smyslnou Arpege pour Homme, klasický, ale báječně fougerový Lanvin L'Homme, svěže hřejivý Vetyver či nevšední Oxygene pour Homme.

Parfémy značky Lanvin si oblíbí zejména moderní ženy a muži upřednostňující ovocně květinové kompozice, ale na své si zde přijdou i milovníci osvědčené klasiky.

více

Pohlaví
Vůně
Rozbalit filtr

Nalezeno 17 značek

A Girl in Capri

3 variant

380,00 Kč - 560,00 Kč

Arpege

2 variant

460,00 Kč - 570,00 Kč

Jeanne

1 variant

640,00 Kč

Jeanne Blossom

1 variant

550,00 Kč

L'Homme

1 variant

510,00 Kč

L'Homme Sport

2 variant

35,00 Kč - 460,00 Kč

Unique

Éclat d'Arpège Sheer

1 variant

560,00 Kč

Éclat de Nuit

1 variant

610,00 Kč

Éclat d’Arpège

6 variant

45,00 Kč - 640,00 Kč

Éclat d’Arpège Pour Homme

4 variant

345,00 Kč - 600,00 Kč
Post your comment

Profi-parfémy.cz