Issey Miyake

Japonský návrhář Issey Miyake se narodil v Hirošimě v Japonsku v roce 1938. Bylo mu sedm let, když Spojené státy shodily na jeho milovanou zemi atomovou bombu. Jeho matka sice umřela čtyři roky poté na následky těžkých popálenin, ovšem pro Issey Miyakeho byla právě tato událost a americká okupace cestou k západní kultuře a také k jeho dalším studiím a designerské tvorbě.

Zprvu pracoval pro francouzského módního návrháře Guy Laroche, později pro módní dům Givenchy nebo amerického návrháře Geoffrey Beene, ale už v roce 1971 si založil své vlastní tvůrčí designové studio – MDS – a hned začal experimentovat s různými směsovými látkami a syntetickými textiliemi, aniž by zapomínal vždy do konkrétní kreace promítnout japonskou tradici a zároveň hýbat s duší zástupů a mas lidí. V 80. letech pak Issey zkoušel experimentovat s novými metodami plisování a začal navrhovat šaty držící požadovaný tvar, které připomínaly nejrůznější skulptury.

Modely japonského návrháře Issey Miyake jsou spíše umělecká díla či náročné designové studie než oblečení pro běžné denní nošení. Ale to od tohoto talentovaného návrháře ani nikdo neočekává. Ti, kdo si dílo návrháře Issey Miyake oblíbili, oceňují především jeho kreativitu a uměleckou hodnotu s nádechem východní chuti. Issey Miyke kromě toho, že tvoří originální módu, spolupracuje na výrobě úžasných stejně originálních parfémů, a to už od roku 1992, kdy vznikla jeho dosud nejslavnější a dodnes úspěšná L´Eau d´Issey, ke které každé léto vzniká nová letní variace jak v pánské, tak dámské podobě. Nově také Issey Miyake uvádí každoročně speciální limitovanou edici, jejíž design svěřuje pokaždé jinému parfumérovi. Již zmiňovaná L´Eau d´Issey je přesně ve stylu Japonska či Východu – je vodní, je křehká, lehce melounová a především velmi, velmi minimalistická. I její pánská verze stojí za to a překvapí vás velmi originální vodní kompozicí. Dalším jeho povedeným výtvorem je dokonale uklidňující a mléčně medově kokosová Le Feu d´Issey z roku 1998.

Milujete-li křehké vodní či svěží vůně (ne-li přímo celou asijskou kulturu), určitě si najděte chvíli času a očichejte vše to, co vám každou novou sezónu Issey Miyake nabídne.

více

Pohlaví
Vůně
Konzistence
Balení
Rozbalit filtr

Nalezeno 35 značek

A Scent by Issey Miyake

1 variant

677,00 Kč

Fusion d'Issey

3 variant

848,00 Kč - 1 149,00 Kč

L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme

1 variant

503,00 Kč

L'Eau D'Issey City Blossom

1 variant

775,00 Kč

L'Eau d'Issey

14 variant

24,00 Kč - 1 399,00 Kč

L'Eau d'Issey Eau de Parfum

6 variant

32,00 Kč - 1 469,52 Kč

sprchové gely

L'Eau d'Issey Pour Homme

14 variant

21,00 Kč - 1 679,00 Kč

L'Eau d'Issey Pour Homme Fraîche

2 variant

20,00 Kč - 614,00 Kč

L'Eau d'Issey Pour Homme Intense

4 variant

20,00 Kč - 610,00 Kč

L'Eau d'Issey Pour Homme Or Encens

1 variant

1 125,00 Kč
Post your comment

Profi-parfémy.cz