Hermès

Značka Hermès začíná psát svou historii již v roce 1837, kdy Thierry Hermès založil firmu specializující se na koňské postroje. Protože jeho firma jen vzkvétala, časem rozšířil svůj sortiment i na klenoty, hedvábné šátky, kabelky, boty, domácí dekorace a kožené oblečení. Svůj první obchod otevřela značka Hermès v Paříži až o necelých sto let později, kdy její šátky a šály dosáhly nevídaného úspěchu a staly se „malým kultem“. V této době byla také představena první dámská kolekce vytvořená módní návrhářkou Lolou Prusac.

Dnešní módní trendy značky Hermès vznikají pod taktovkou avantgardního módního návrháře Jeana Paula Gaultiera, který navazuje na tradici značky a většinu své inspirace čerpá z jezdectví a šermu. A tak se v kolekcích často setkáváme s elegantními plášti, s pelerínami z nejjemnější kůže a kožešiny, s tvídovými kalhotovými kostýmy a širokými pletenými kardigany s elegantními pásky. A nesmíme také zapomenout zmínit Hermèsovi téměř až legendární kabelky, které jsou dodnes hitem – Kelly bag a Birkin bag. Předlohou nádherné kabelky Kelly bag, která vznikla v roce 1956, byla někdejší brašna na uzdění. Tento ušlechtilý model dostal své jméno po monacké kněžně a herečce Grace Kellyové a vyrábí se ručně z nejjemnější teletiny. Birkin bag je pak neméně legendární kabelka, jež své jméno získala po herečce Jane Birkin, která přímo na jejím vzniku spolupracovala.

Nebyl by to Hermès, kdyby své doplňky nerozšířil rovněž o parfémy. Svůj první kousek představil již v roce 1951 a byla to dodnes oblíbená Eau d´Hermès. Ovšem ještě větším trhákem se v roce 1961 stala Caleche, což je velmi elegantní vůně přesně ve stylu značky Hermès, která vás uchvátí jemnými mýdlovými tóny ve spojení s dřevem, růží a hebkými bílými květinami. V roce 1979 se na trhu usadila a již z něj neodešla úžasná unisexová kolínská Eau de Cologne Hermès, která se v roce 1997 přejmenovala na Eau d´Orange Verte. Dalším hitem se stala neopakovatelná něžně jasmínová 24 Faubourg z roku 1995, jež v sobě ještě nese krásné poselství pomerančového květu. A netrvalo opět dlouho a objevila se všemi obdivovaná Hiris, která čerpá svou neskonalou krásu a originalitu z mrkvového semínka, sena a kosatce. Dalšími oblíbenými vůněmi jsou také „Hermèsovy zahrady“ – svěží Un Jardin Sur de Nil s lotosem, kořením a hořkosladkými citrusy, zajímavě melounová Un Jardin Apres La Mousson a svěže fíková zeleně sušší Un Jardin En Mediterranee. Zapomínat bychom neměli na dřevitě sušší Eau des Merveilles a pomerančově čokoládovou Elixir des Merveilles. A ještě je tu jedna zajímavá vůně – moderní kožená Kelly Caleche, jejíž vytvoření mělo přinést poctu dvěma symbolům značky Hermès – známému a již zmíněnému parfému Caleche a kabelce Kelly. Co se týče mužů, tak ti jistě nepohrdnou luxusní elegantní dřevitou pánskou vůní Rocabar a mladší a velmi zajímavou Terre d´Hermès s citrusově kořenitými tóny.

více

Pohlaví
Vůně
Konzistence
Balení
Rozbalit filtr

Nalezeno 30 značek

Caleche

2 variant

2 100,00 Kč - 2 600,00 Kč

Caleche Soie de Parfum

1 variant

3 400,00 Kč

Concentrée D'Orange Verte

1 variant

1 920,00 Kč

Eau D'Orange Verte

2 variant

1 920,00 Kč - 2 100,00 Kč

Eau de Citron Noir

1 variant

1 790,00 Kč

Eau de Mandarine Ambrée

1 variant

1 790,00 Kč

Dermacol

Eau de Narcisse Bleu

1 variant

2 100,00 Kč

Eau de Néroli Doré

1 variant

1 480,00 Kč

Eau de Pamplemousse Rose

1 variant

1 830,00 Kč

Eau des Merveilles

1 variant

2 200,00 Kč
Post your comment

Profi-parfémy.cz