Fendi

Historie módní značky Fendi začíná již v roce 1918, kdy Adele Casagrande otevřela svůj první butik s kožešinovou a koženou módou v centru Říma. Fendi však nebylo oficiální jméno značky, to získala až po svatbě s mužem jménem Edoardo Fendi, s nímž se na jméně společně dohodla. Obchod Adely velmi dobře prosperoval, a tak se majitelka rozhodla otevřít další butik. Od roku 1946 pro rodinný podnik začíná pracovat také Adeliných všech pět dcer (po celém světě známy jako „Fendi Sisters“), které měly šťastný nápad. Roku 1965 spojily své síly s tehdy mladým německým návrhářem Karlem Lagerfeldem, díky němuž firma začala ještě více rozkvétat a dokonce dostala dodnes používané logo se dvěma písmeny F.

V 80. letech Fendi představila svou první dámskou a pánskou kolekci, ovšem v 90. letech dochází díky aktivitám ochránců zvířat k ústupu kožešin, a tak značka v této době zažívá úpadek. Pomoc přichází až od vnučky Maria Silvia Venturini Fendi, která uvedla na trh kabelku pojmenovanou Baquette, modernizovanou verzi kabelky své babičky Adele, spolu se sérií Fendissime, určenou především pro mladé. Hvězda Fendi tedy začíná opět strmě stoupat a její celosvětový návrat vrcholí na konci 90. let, kdy čítá již přes 100 butiků po celém světě.

Fendi je módní značkou plnou barokních extrémů, velkých kožešin a samozřejmě velmi slavných překrásných kabelek. Ale to není ani zdaleka všechno, Fendi se mimo jiné věnovala také parfémům, s nimiž bohužel v roce 2008 skončila. Přesto ještě i nyní máte skvělou šanci získat některý z proslulých a špičkových orientálních a květinových výtvorů.

více

Vůně
Rozbalit filtr

Nalezeno 1 značek

Furiosa

1 variant

39,00 Kč

Dermacol

Post your comment

Profi-parfémy.cz