Esprit

Na počátku dnes proslulé mezinárodní značky, která navrhuje a vyrábí cenově dostupné oblečení a taktéž módní doplňky jako hodinky nebo šperky, stálo šťastné setkání dvou mladých lidí poblíž jezera Tahoe v Kalifornii. Přesněji řečeno se zde setkala řidička a ctižádostivá návrhářka Susie Russel a stopař Doug Tompkins – horolezec a nadějný olympijský lyžař. O šest měsíců se již slavila svatba a o čtyři roky později v roce 1968 začali tito dva prodávat jejich vlastní oblečení za svou dodávkou, přičemž ředitelstvím podniku byl Tompkinsnův sanfranciský byt. Nikdo by tehdy nevěřil, že na konci 70. let jejich tržby dosáhnou neuvěřitelných 120 milionů amerických dolarů a majitelé značky brzy vybudují mezinárodní síť prodejen a lehce poznatelné logo v podobě „éčka“ vytvořeného ze tří čárek.

V roce 1987 se Susie a Doug rozhodli začít bojovat proti tehdy čím dál více se rozšiřující AIDS a viru HIV. V dalších letech se značka Esprit začala zajímat také o životní prostředí a v roce 1992 zaútočila na lidi svou úspěšnou reklamní kampaní nazvanou „What Would You Do To Change the World?“, jejíž spoty upozorňovali na stále se zhoršující životní prostředí. V dalších letech se firma soustředila na rozšiřování svého sortimentu (přibylo například ložní prádlo, ponožky, hračky nebo sportovní oblečení) a neváhala také s expanzí do celého světa. A tak dnes můžete obchody se značkou Esprit najít ve více než čtyřiceti zemích světa.

Esprit samozřejmě nezůstala jen u oblečení a módních doplňků, ale úspěšně se pokusila prorazit na trh s parfémy. Vůně této značky jsou velmi různorodé, ale jedno mají naštěstí společné – všechny jsou určeny pro hravé, vždy optimisticky naladěné lidi jakéhokoliv věku.

více

Vůně
Rozbalit filtr

Nalezeno 1 značek

One For Her

1 variant

165,00 Kč

bbmessopen

Post your comment

Profi-parfémy.cz