Creed

CREED se sídlem v Paříži je světově jediná dynastická soukromá společnost zabývající se luxusními vůněmi, založená v roce 1760 a od té doby přecházející z otce na syna. 251 let slouží královským domům a náročné veřejnosti. Dnes je společnost vedena neomylným Olivierem CREEDEM, šestým v jeho rodinné linii, který je vedoucím CREED a tvůrcem jeho nejoblíbenějších vůní. Jeho syn, 30letý Erwin, sedmá generace a budoucí hlava, již začal přispívat k umění CREED.

CREED založil v Londýně v roce 1760 James Henry CREED. První královská provize společnosti přišla v roce 1781 od krále Jiřího III., Pro kterého CREED vyrobil vůni Royal English Leather.

CREED se přestěhoval do Paříže v roce 1854 na žádost klientky francouzské císařovny Eugenie, pro kterou CREED vyrobila vůni Jasmin Imperatrice Eugenie, která je dodnes nabízena. CREED také sloužil Napoleonovi III. Mezi další klienty CREED v této době patří císař Franz-Josef z Rakouska-Uherska, jeho stylová manželka, císařovna Alžběta („Sisi“) a ruský car Nicolas II.

V roce 1885 jmenovala královna Victoria CREED „oficiálním dodavatelem“ pro britský královský dvůr. Pro její majestát vytvořil CREED vůni Fleurs de Bulgarie. Tato poutavá vůně bohatá na růže je do dnes v prodeji. Také v roce 1885 španělská královna Maria Cristina jmenovala CREED svým královským parfémovým dodavatelem.

Ve 20. století si CREED nevybrali pouze honoráři, včetně vévody a vévodkyně z Windsoru, ale měl i klienty z řad vlivných politiků – Sir Winston Churchill nosil CREED’s Tabarome. V Americe nosil mladý kongresman a budoucí prezident John F. Kennedy CREED Vetiver.

V roce 2005 vytvořil CREED legendární vůni Love In White. Nosí ji dvě první dámy, někdy se jí říká „vůně Bílého domu“. Laura Bush obdržela první láhev v roce 2005 a poděkovala CREEDU v dopise zaslaném do Paříže. Nosí ji také Michelle Obama, uvádí Washingtonian Magazine.

V roce 2006 získala Kate Middleton svůj první parfémový flakon – CREED Royal Ceylan. Rok 2006 také přinesl debut Original Santal pro muže a ženy, vůně královského indického santalového dřeva.

V roce 2007 se zrodila CREED Virgin Island Water, která v kritice New York Times získala čtyři z pěti hvězdiček. Rok 2008 přinesl vůni Love In Black, inspirovanou Jacqueline Onassis. Rok 2009 přinesl Acqua Fiorentina, evokující renesanční město Florencie. Také v roce 2009 přišla Sublime Vanille, první v nové kolekci Royal Exclusives v rámci nové kolekce.

V roce 2010 společnost CREED oslavila 250. rok otevřením svého jediného amerického obchodu na 794 Madison Avenue na Manhattanu a vytvořila nadčasový AVENTUS, který The New York Times popsal jako „okouzlující“. Vůně Creed Aventus se dodnes pyšní přívlastkem nejkrásnější pánská vůně na světe!. I vy se dnes prostřednictvím našeho obchodu můžete dopřát opravdu „královské“ potěšení a vybrat si jednu z mnoha originálních a luxusních vůní této značky…

více

Vůně
Rozbalit filtr

Nalezeno 3 značek

Aventus

2 variant

4 980,00 Kč - 8 263,00 Kč

Aventus Cologne

2 variant

6 667,00 Kč - 6 917,00 Kč

Viking

1 variant

4 315,00 Kč

Und Gretel

Post your comment

Profi-parfémy.cz