Chopard

Firmu Chopard založil v roce 1860 ve věku 24 let švýcar Louis-Ulysse Chopard jako malou firmičku na výrobu kapesních hodinek a měřících zařízení pro dráhy. V roce 1920 pak ve švýcarské Ženevě otevřel továrnu na výrobu luxusních hodinek a záhy se dokonce stal hodinářem cara Mikuláše II. V rukou rodiny Chopardů byla firma do roku 1963, kdy ji převzal Karl Scheufele se svou ženou Karin, jež firmu vedou dodnes.

Všechny výrobky firmy Chopard už od dob založení musí splňovat přísná kritéria: naprosto perfektní provedení, kde není místo pro žádný kompromis. Hodinky od Chopardů se ve své době dokonce staly synonymem přesnosti a rodina byla jedním z hlavních dodavatelů pro švýcarské dráhy. Karl Scheufele se zasloužil zejména o to, že pod jeho vedením došlo k velkému rozšíření podniku – pod značkou Chopard se začaly vyrábět také charakteristické šperky, které kombinují brilianty, zlato a safírové sklo, a dámské hodinky z drahých kovů. V této době také spatřila světlo světa první ucelená kolekce nazvaná Happy Diamonds, podle níž byl pojmenován dnes již nevyráběný stejnojmenný parfém.

Teprve poté, v roce 1991, přišel na řadu jejich snad nejslavnější parfém Cašmir, který byl vyroben díky Karin Scheufele, jež se nechala inspirovat svými cestami po Indii. Cašmir patří mezi ty orientální vůně, které mistrovsky využívají sladké tóny ovoce. V tomto konkrétním případě se snoubí sladká vanilka, exotické mango, citrusy a výrazný kokos. Oblíbeným parfémem této firmy je také mystický a romantický parfém Wish či jemnější parfém Pure Wish, gurmánská Mira Bai nebo poloorientální sušší vůně s výraznou božskou červenou růží – Madness alias Šílenství. Těšte se však také na květinový Infinement, nádherně ovocně květinový Happy Spirit a nově nyní luxusní parfém Cascade.

Pánové určitě nepohrdnou Cašranem, o němž reklamní slogan pravdivě tvrdí, že je ztělesněním dobrodružství na cestě za poznáním sebe samého, svého nitra a své vnitřní síly, ale i vyjádřením nadčasového poselství a okamžikem ticha v uspěchaném světě. A ještě je tu jeden parfém pro muže – velmi mužná vůně Chopard Pour Homme, která překvapí především příjemnými bylinnými tóny a kořením. Parfémy firmy Chopard vám poskytnou notnou měrou vše, co potřebuje sebevědomá, svá a odvážná žena či elegantní smyslný muž – tedy pořádný kus exotiky, luxusu a vášně.

více

Pohlaví
Vůně
Rozbalit filtr

Nalezeno 24 značek

1000 Miglia

3 variant

40,00 Kč - 580,00 Kč

Aigle Imperial

1 variant

3 100,00 Kč

Amber Malaki

1 variant

980,00 Kč

Brilliant Wish

2 variant

340,00 Kč - 470,00 Kč

Casmir

1 variant

530,00 Kč

Happy Chopard Bigaradia

2 variant

335,00 Kč - 710,00 Kč
Nishane
 
 
 

Happy Felicia Roses

3 variant

35,00 Kč - 710,00 Kč

Happy Lemon Dulci

3 variant

35,00 Kč - 590,00 Kč

Happy Spirit

1 variant

710,00 Kč

Jasmin Moghol

1 variant

2 100,00 Kč
Post your comment

Profi-parfémy.cz