Chanel

Chanel je ve světě parfémů a módy to samé jako je růže v říši rostlinné. Kdo nezná Chanel, jako by neznal svět módy, zejména té francouzské. Křehká, ale přitom rázná žena Gabrielle Bonheur Chanel, která se narodila v roce 1883, totiž módu převrátila úplně naruby – osvobodila ženy od těsných korzetů a dlouhých sukní a dala jim pocítit, že i něco tak na pohled jednoduchého jako jsou „malé černé“ šaty může být velmi ženské. I všechny její parfémy jsou na první pohled nepřeplácané a přitom prudce elegantní – zejména pak její první aldehydový Chanel No. 5, který se ještě i dnes drží na prvních příčkách oblíbenosti, je přímo ztělesněním krásy a noblesy.
V životě Coco Chanel hrály podstatnou roli také parfémy, jelikož si nikdy neuměla představit dokonale oblečenou ženu bez dokonalého parfému, vůně prostě podle ní k ženě patřila. Její názor ještě před uvedením jejího prvního parfému byl: „Chci dát ženě umělý parfém. Ano, opravdu myslím umělý, jako oblečení. Něco, co bylo vytvořeno. Chci parfém, který je kompozicí. “ A tak se zrodila legenda – Chanel No. 5. Byl to první parfém na světě, jenž použil aldehydové (mýdlové) tóny a dosud jediný, který i dnes bez problémů dokáží nosit jak mladé zákaznice, tak ty starší. A nesmí se zapomínat ani na to, že je to stále jedna z nejvíce prodávaných vůní! Marilyn Monroeová o něm dokonce slavnostně prohlásila, že je to jediné, co má na sobě v posteli. Parfém vznikl díky kontaktům Chanelina přítele Dimitrije Pavloviče, který ji seznámil s výrobcem parfému Ernstem Beauxem.

Parfémy Chanel většinou poznáte díky jejich typické stopě, která vám zaručí, že ve všech voňavých potěšeních firmy se budete cítit vždy elegantně, nadčasově a přitom moderně. Zbývá jen doufat, aby Chanel své tajemné a rafinované kouzlo neztratila a vždy vyráběla kvalitní, dobře nositelné vůně.

více

Pohlaví
Vůně
Konzistence
Část těla
Balení
Rozbalit filtr

Nalezeno 26 značek

Allure

4 variant

1 728,00 Kč - 3 535,00 Kč

Allure Homme

3 variant

1 000,00 Kč - 3 225,00 Kč

Allure Homme Sport

4 variant

1 051,00 Kč - 3 252,20 Kč

Allure Homme Sport Cologne

2 variant

3 009,00 Kč

Allure Sensuelle

1 variant

2 700,00 Kč

Max Factor

Antaeus

1 variant

2 494,96 Kč

Bleu de Chanel

2 variant

917,00 Kč - 1 000,00 Kč

Bleu de Chanel Eau de Parfum

1 variant

2 502,00 Kč

Chance Eau de Parfum

1 variant

3 586,00 Kč
Post your comment

Profi-parfémy.cz