Calvin Klein

Jestliže máte rádi pohádky, tak se vám bude líbit ta o slavném americkém návrháři Calvinu Kleinovi. Jako v typickém americkém snu se z chudého chlapce stal bohatý a světově úspěšný muž. Byl tedy jednou jeden malý chudý chlapec, který spolu se svými rodiči, maďarskými přistěhovalci, bydlel v New Yorku ve čtvrti jménem Bronx. Narodil se v roce 1942 a už od svých pěti let maloval své první dětské návrhy šatů, tedy bylo více než zjevné, kudy povedou cesty tohoto talentovaného dítěte.

Mezi skutečnou módní elitu jej jednoho dne přivedl Baron de Gunzburg, který se stal Calvinovým (tak se ten chlapec jmenoval) ochráncem i patronem a pomohl mu k prvnímu módnímu úspěchu. Po smrti Barona Calvin Klein vždy tvrdíval: „On byl můj rádce a já jeho chráněnec. Byl to muž se stylem a skutečnou elegancí a byla čest ho znát po tak dlouhou dobu.“ Roku 1968 zakládá Calvin Richard Klein společně se svým přítelem z mládí, Barrym Schwartzem, společnost Calvin Klein Ltd. Nejdříve vyrábí pláště, které prodává do newyorského obchodního domu Bonwit Teller. Ovšem již o rok později se objevuje na titulní stránce známého módního časopisu Vogue, který ho charakterizuje jako „vrcholného mistra minimalismu“. V 70. letech vznikají jeho další módní kolekce, které jdou zcela proti duchu doby. Jsou ušity v klasickém stylu, oblečení je bez zbytečných ozdob, příjemně ležérní z přírodních materiálů: lnu, tvídu, bavlny, kašmíru a kůže. Za toto vše si Calvin Klein vysloužil prestižní cenu Coty Award (módní Oscar), kterou poté získal rovněž v několika následujících letech. Dámské oblečení Calvina Kleina silně kopíruje to pánské a snaží se potlačovat ženskost.

Calvin Klein je vlastně jakýmsi nekorunovaným zakladatelem „unisex“ stylu. Dokládá to také v roce 1994 uvedený parfém CK One, který je určen jak pro muže, tak pro ženy a dodnes patří mezi světově nejprodávanější. Za připomenutí stojí i skvělá reklamní kampaň na parfém Obsession z roku 1985. Jeho tváří se stala Calvinem Kleinem objevená britská modelka Kate Moss, jež v reklamě pózovala jako extrémně štíhlá nahá lolitka, ztělesňující pohlavně neutrální krásu.

Calvin Klein se stal průkopníkem designových džínů, které se staly slavnými a masově prodávanými díky reklamní kampani, jež v roce 1979 šokovala celou Ameriku. Na snímcích se totiž objevila mladičká herečka Brook Shields v těsně přiléhavých rourových džínách se sloganem: „Víš, co se ještě vejde mezi mne a Calvinky? Nic!“ Následovaly další slavné snímky na spodní prádlo, v nichž se opět proslavila modelka Kate Moss. Ať se tedy jedná o kalhoty, spodní prádlo nebo parfémy, vždy musí značka CK alespoň trochu dominovat. A tak se stalo, že v 80. letech Calvin Klein rozpoutal logománii, která přetrvává dodnes.

S parfémy si začal pohrávat přibližně po deseti letech existence své značky. V roce 1978 vznikl jeho první dámský parfém Calvin Klein, který byl jak jinak než květinově aldehydový. Tři roky nato jej následovala první vůně pro pány pod názvem Calvin. Koncem 80. let na trh přichází trhák v průzračné květinové podobě. Je to parfém Eternity, k jehož vytvoření inspirovalo Calvina Kleina manželství se svou asistentkou Kelly Rectorovou. Aby svůj nový svazek oslavil, daroval Kelly krásný snubní prsten, který byl původně darem knížete Winsdora pro milovanou kněžnu. Na prostém prstýnku pokrytém diamanty bylo vyryto jedno slovo – eternity (česky věčnost) – ideální symbol trvalé lásky a oddání. Parfém Eternity je velmi bohatá květinová vůně, jež se zalíbí všem, kdo milují květiny v jejich ryzím a čistém půvabu. K Eternity se pak v roce 2004 přidružila růžově zardělá květinově svěží sestřička Eternity Moment, kterou v reklamě uvádí nádherně mladinká Scarlett Johansson. Pánská verze Eternity for Men je zase příjemně zeleně osvěžující. Třešničkou na dortu se v roce 2005 stal opojný parfém Euphoria. Tato orientálně smyslná vůně pro ženy se pro svou oblíbenost doškala i několika re-edic.

více

Pohlaví
Vůně
Konzistence
Balení
Rozbalit filtr

Nalezeno 69 značek

Beauty

3 variant

380,00 Kč - 503,00 Kč

CK All

6 variant

286,00 Kč - 681,00 Kč

CK Everyone

4 variant

215,00 Kč - 684,00 Kč

CK Free

6 variant

19,00 Kč - 489,00 Kč

CK Free Blue

1 variant

718,00 Kč

CK In2U for Her

5 variant

15,00 Kč - 502,00 Kč

Mustela

CK In2U for Him

4 variant

381,00 Kč - 524,00 Kč

CK One

17 variant

20,00 Kč - 1 172,00 Kč

CK One Chinese New Year Edition

1 variant

405,00 Kč

CK be

5 variant

197,00 Kč - 519,00 Kč
Post your comment

Profi-parfémy.cz