Boucheron

Přes 150 let je společnost Boucheron přední firmou v oboru světové módy. Specializuje se zejména na hodinky, klenoty, drahokamy a samozřejmě také parfémy. Po celou dobu se snaží držet krok s nadčasovostí, elegantností a aktuálními trendy v kombinaci s pečlivostí a kvalitou skrze význačná umělecká období, která tuto společnost podstatně ovlivnily: art deco, kubismus, african art a pop art. Frédéric Boucheron svou firmu založil v roce 1858 ve věku 28 let. Spojoval v sobě talent umělce, zručnost řemeslníka i prozíravost obchodníka.

Boucheron se zprvu proslavil svými přírodou inspirovanými šperky a drahokamy. V jeho kolekcích se to jen hemžilo chameleony, hady, žábami, sovami, ptáky, kočkami, ale také kapkami rosy, květinovými variacemi, vlnami, lístky apod. Toto okouzlení přírodou jej v roce 1878 dovedlo až na první místo v Paříži na světové výstavě, kdy Boucheron se svým náhrdelníkem Feuillage (v překladu Listí), v jehož středu se třpytil 159 karátový safír, vyhrál Grand Prix. Fréderic Boucheron umírá roku 1902 a firmu přebírá jeho neméně talentovaný syn Luis. S působením Luise v čele firmy je spojena také expanze na východ – Maharádža totiž přiváží roku 1928 do Paříže všechny své drahokamy a pověřuje firmu Boucheron, aby každý z nich zasadil do nového šperku. Výsledkem bylo celkem 149 objednávek pro Maharádžu. K zákazníkům Boucheronu patřil však také ruský car Alexandr II. či jeho syn Mikuláš II. a rozsáhlou sbírku klenotů této značky má i současná britská královna Alžběta. Boucheron prorazil také v Americe, mezi jeho tamní klienty patří např. slavná rodina Rockefellerů.

Značka Boucheron byla a je velmi populární i mezi umělci, za všechny jmenujme spisovatele Oscara Wilda a Marcela Prousta, filmové hvězdy Ritu Hayworthovou, Marlene Dietrichovou nebo Gretu Garbovou, z těch současných pak Nicole Kidmanovou, Penelope Cruzovou, Cameron Diazovou či Diane Krugerovou. V dnešní době má Boucheron desítky obchodů po celém světě a jeho výrobky se prodávají i přes internet. Firma samozřejmě dále pokračuje v tvorbě klenotů, které vyrážejí dech a přitahují stále nové a nové zákazníky.

Boucheron celé své klenotnické umění vtělila také do svých parfémů, zejména jejich flakónů. Prvním parfémem, který firma vydala byl Boucheron Pour Femme, který je stále v prodeji. Parfém je uzavřen v safírové lahvičce se zlatým prstenem a vypadá jako vzácný a nádherný drahokam. Uvnitř se pak skví velmi sebevědomá tekutina, která překvapí zejména intenzivními svrchními tóny mandarinky, pomeranče a meruňky a středními tóny jasmínu s ylang-ylangem. Dalším úspěchem firmy je o tři roky mladší parfém Boucheron Pour Homme, což je klasická a velmi prestižní pánská vůně. Parfémy Boucheron jsou skutečnými klenoty mezi parfémy a nabízejí potěšení zejména sebevědomým ženám a mužům, kteří neumí troškařit a spokojit se s málem.

více

Pohlaví
Vůně
Rozbalit filtr

Nalezeno 20 značek

Boucheron Fleurs

1 variant

540,00 Kč

Cuir de Venise

1 variant

2 700,00 Kč

Fève Tonka de Canaima

1 variant

2 800,00 Kč

Iris de Syracuse

1 variant

36,00 Kč

Jaipur Bouquet

1 variant

580,00 Kč

Jaipur Bracelet

1 variant

830,00 Kč

Dermacol

Jaipur Bracelet Limited Edition

1 variant

1 020,00 Kč

Jaipur Homme

2 variant

600,00 Kč - 680,00 Kč

Jaipur Homme Limited Edition

1 variant

950,00 Kč

Miss Boucheron

1 variant

830,00 Kč
Post your comment

Profi-parfémy.cz